چوب روسی چوبی سفیدرنگ است که از کشور روسیه وارد سایر کشورها از جمله کشور ما می شود و در انواع و اشکال مختلف همچون تخته روسی، الوار روسی، ترمووود و غیره تولید و عرضه می شود.بعد از قطع درختانی مانند انواع کاج ها، انواع نراد، بلوط، نوئل، راش  چوب آن ها به کارخانه های چوب بری فرستاده می شود تا در ابعاد و اندازه های مختلف درآید.

چوب روسی فاقد مجاری صمغی است و درون چوب نیز ندارد به همین دلیل از کیفیت بالایی برخوردار است و در برابر عوامل طبیعی همچون رطوبت، سرما و گرما و همچنین ضربه و برخورد مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهد. معمولا درختان را در کشور روسیه در ماه های گرم سال یعنی از اردیبهشت تا شهریورماه برای استفاده قطع می کنند چرا که در فصول دیگر، هوا بسیار سرد است.

چوب روسی کیفیت و دوام بسیار بالایی دارد و همچنین طول عمر آن نیز بسیار بالاست و در برابر عوامل و آسیب های مختلف دارای مقاومت مناسبی است و دارای وزن کمی است و نسبت به سایر چوب های موجود سبک تر است همچنین  دارای کمترین همکشیدگی و واکشیدگی است.

چوب روسی دارای قابلیت سنباده خوری بسیار خوبی است و به راحتی می توان انواع پیچ ها و میخ های مختلف را درون آن به کار برد.از این چوب به دلیل برخورداری از وزن کم و نیز ضریب الاستیسیته Elasticity بالا، در امور ساختمان سازی و ساخت انواع سازه و اسکلت ساختمان به کار گرفته می شود.

چوب روسی دارای خمیری سفیدرنگ است و نیز از الیاف بسیار بلندی برخوردار است و به همین دلیل برای استفاده در امور ساخت کاغذ و صنعت کاغذسازی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.و بعد از خشک شدن دچار کمترین ترک خوردگی می شود.همچنین دارای انعطاف پذیری بالایی است و خاصیت ارتجاعی خوبی دارد.به همین دلیل از چوب روسی برای نجاری بسیار استفاده می شود.

چوب روسی برای امور مختلف مانند،ساخت دکوراسیون، تولید انواع کابینت ها و درهای چوبی، تولید کفپوش و پارکت های مختلف ساختمان ها، قاب سازی، تولید انواع سقف کاذب، پارتیشن،دیوار جداکننده و یا به عنوان تخته زیر پایی جهت ساختمان های در حال تاسیس مورد استفاده قرار می گیرد همچنین برای قابل بندی و ساخت انواع داربست های چوبی با استحکام بالا به کار گرفته می شود.و به دلیل رنگ سفید و زیبایی خاصی که دارد برای ساخت نمای ساختمان ها و همچنین برای ساخت دکورهای مختلف و تزئینات گوناگون و نیز برای انواع هنرهای دستی مرتبط با چوب به کار گرفته می شود.

همچنین یکی از پرکاربردترین ابزار جهت ساخت و ساز تحت عنوان تخته زیر پایی،تخته بنایی به کار می رود.

از تخته زیرپایی در گچ کاری ساختمان ، گچ کاری سقف ، گچ کاری دیوار ، رنگ آمیزی دیوار و سقف ها ، تعمیر و ساخت قسمت های مختلف ساختمان و … استفاده می شود .

کارگران با قرار گرفتن بر روی این تخته ها راحت تر می تواند عملیات ذکر شده را انجام دهند .

تخته زیرپایی در کشور ما در دو نوع رایج می باشد ..
تخته زیرپایی ایرانی
تخته زیرپایی روسی

تخته بنایی روسی از کیفیت بالایی برخوردار است . در ایران شرکت های بسیاری به عرضه تخته زیرپایی اقدام می کنند .

تخته بنایی روسی نیز دارای عرض و ارتفاعی همانند تخته ایرانی و طول 3 – 4 – 6 متر می باشد . که شما با توجه به نیاز خود می توانید مناسب ترین ابعاد را انتخاب نمایید .

گروه چوب جوان در زمینه تهیه و توضیع تخته زیر پایی و تخته بنایی آماده عرضه با کفیت ترین تخته ها می باشد. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.